Search
среда 19 септември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

Време е нешто да научиме и од комшиската Приштина

Kron Bush пред 11 мин. ·  Приштина. Навечер пешачкиот премин е осветлен. Не е лошо...

ФОТО: Не е само Заев – Дунавка Трифуновска добри орден од „принцот“ на Црна Гора

ФОТО: Не е само Заев – Дунавка Трифуновска добри орден од „принцот“ на...

Лажниот принц на Црна Гора и Македонија бил на прием кај премиерот Заев, Премиере бе златен….

Стефан Чернетиќ, човекот познат како лажниот принц на Црна Гора и...

Мицотакис: Доколку грчкиот парламент го одбие договорот од Преспа, преговорите почнуваат од почеток

Нова демократија ќе гласа против Договорот од Преспа, а другата страна...

(ФОТО) КАРЛЕУША „ХАРД КОР“ ЗА НОВИТЕ КАНДИДАТИ НА „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД

Новата сезона на Ѕвездите на Гранд штотуку започна, а како и до сега на...

Пејачката Анабела ја претепал нејзиниот маж, двајцата приведени!

Пејачката Анабела Атијас пријавила во белградската полиција насилство во...

АЦА ЛУКАС СИ ОДИ ОД ГРАНД, МУ НАЈДОА РОК ЗАМЕНА

Иако до вчера организаторите на „Ѕвездите на Гранд“ тврдеа дека Аца Лукас...

ПОЧНУВААТ „ЅВЕЗДИТЕ НА ГРАНД“ СО ЌОТЕК ОД ШЕРИФОВИЌ

На 22 септември започнува премиерната емисија на популатното музичко...

Кодзијас до грчката опозиција: Не бидете глупави го заебавме Заев си го сменија името, а на референдумот мора да ги лаже скопјаните за да им помине, Грција победи скопјаните се лузери!

Коѕијас: Грција е победник во преговорите, соседната земја веќе никој нема...

Бранко коцкица станал потрчко на Вучиќ и со тоа му било овозможено да стане дел од градежната мафија во Белград

Branislav Milićević, generacijama dece u Srbiji i bivšoj Jugoslaviji poznat kao Branko Kockica, odlučio je da podrži Aleksandra...