Search
среда 19 септември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Црна Хроника

Баба, дедо и внуче прегазени на пешачки во Скопје, детето извадено од под автомобилот

Вечерва се случи тешка сообраќајка во скопската населба Аеродром кога на...

Починат бездомник од Велес два дена нема кој да го погребе

Педесет и четиригодишен бездомник од Велес, кој вчера утрото починал на...

МВР: Ристиќ е приведена поради дрско и непристојно однесување, а е однесена во Бардовци бидејќи не дозволила алкотестирање

Билтен на изминатиов викенд 1. Ирена Ристич приведена 2. Орце Камчев го фали...

AЛАРМ ДО МВР, ВО АЕРОДРОМ МОТОРЏИИТЕ ВОЗАТ РУСКИ РУЛЕТ, РЕАГИРАЈТЕ ДУР НЕ БИДЕ ПРЕКАСНО

ПИСМО Mace da objavis deka niz aerodrom potocno na treta makedonska, bul jane sandanski se odvivaat trki so golemi motori se igra...

Полицаец од Битола го извршил убиството во Прилеп: Во полициска станица детално опишал како го извршил

23 годишниот полициски службеник од СВР Битола Е. Т. е убиецот на 36 годишниот...

ВМРО ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ НИТУ ЕДЕН ГРАДОНАЧАЛНИК: Кривична пријава за градоначалникот на Зрновци: Ја злоупотребил положбата и овозможил да се прибави значителна имотна корист за КЈП „Водна Кула“!!!

Полицијата поднесе кривична пријава против градоначалникот на Зрновци...

Несреќа синоќа во зграда во изградба: Албанец паднал во отвор за лифт, итно пренесен во болница

Синоќа околу 22.30 часот во објект во изградба на ул. „Абаз Емин“ во Охрид, Џ.В....

Чафков ја организираше групата, Заев и Села требаше да бидат убиени, тврди заштитен сведок

„После настаните во Собранието, групата која упадна, а која сега е на...

Двајца осуденици го претепале напаѓачот на Села во затворот Шутка

Пред два дена во затворот „Шутка“ во Скопје се случи тежок инцидент, каде...

ДЕМИРХИСАРСКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК Е ПУШТЕН ОД ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА, ЌЕ ЗАБОШОТУВА ЛИ МВР ЗА ДА ГО СПАСИ ИДИОТОВ?

Денеска по насока на Јавно обвинителство Битола, повикан е на информативен...