Search
среда 19 септември 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Шеснаесетгодишна девојка тешко повредена во сообраќајка во Автокоманда

Вчера околу 12 часот на булеварот „Александар Македонски“ во Автокоманда,...

Пожарникар починал при гасење пожар во близина на Транзитниот центар за странци

47 годишен пожарникар Г.Ј. од Скопје починал вчера откако му се слошило...

Мендух Тачи излетал со автомобил кај охридскиот аеродром и удрил во бетонски столб

Лидерот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи вчера околу 19.30...

„Излезете комуњари“, раскажа сведок од насилствата во Собранието од 27 април

Денеска во Кривичен суд во Скопје продолжи сослушувањето на сведоците од...

Уставен суд ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста на референдумот

Уставниот суд ја отфрли иницијативата за оценување на уставноста и...

Уставен ќе одлучува по иницијативите за одлуката за референдумот и не се плашете нема да одлучи ништо бидејќи е консултативен референдумов

Уставниот суд започна со седницата на која треба да одлучува за уставноста...

Професор избркал ученик од час, па дошол неговиот татко и физички го нападнал

Професор од средното училиште „Методија Митевски – Брицо“ бил физички...

Стоилковиќ ќе се однесувал како референдумот да не постои, а ние ќе се однесуваме како Иван да не постои, кажа Заев

Пратениците Павле Богоевски и Иван Стоиљковиќ во вечерашното гостување во...

Имаш пари, ама како да ги немаш: Новите банкноти не „влегуваат“ секаде

Се употребуваат веќе четири месеци, но со новите банкноти од 10 и 50 денари,...

ГИШ И ЗАЕВ СО ВИДЕА, ЕДНИОТ КАЈ БОКИ ДРУГИОТ ВО КРАТОВО

Трибина во Кратово: Излези ЗА европска Македонија Трибина во Кратово:...