Search
среда 14 ноември 2018
  • :
  • :

Category: Македонија

ВО ЖИВО: 1ТВ со вклучување од Будимпешта по полноќ

cледете ВО ЖИВО: 1ТВ со вклучување од Будимпешта. „Ексклузивно, екипа на 1ТВ...

Јанакиески и Јанкулоска го осудија бегството на Груевски

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески го осуди...

Јанакиески го осуди бегството на Груевски: Овој чин негативно ќе влијае врз предметите каде сме заедно обвинети

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески за ТВ 21 изјавил...

МВР: Груевски е во Будимпешта и побарал азил

МВР вечерва потврди дека поранешниот премиер Никола Груевски е во...

Дури креваа фама околу апсењето на Груевски, ослободителна пресуда за Душко Долгоушко Бучковски

Врховниот суд ги поништи пресудите за поранешниот премиер Владо Бучковски...

Унгарската амбасада и кабинетот на Орбан не коментираат барања за азил

Од Унгарската амбасада во Скопје и од Кабинетот на претседателот на...

Кривичен: Судот не е виновен за бегството на Груевски ! Ми смо невини ко пичке пред МРТВ

Во однос на обвинувањата упатени до судот поврзани со предметот, од...

АРХИВА Дали власта ќе му дозволи на Груевски да избега во Унгарија ако пратеници на ВМРО-ДПМНЕ го поддржат договорот за името?

Текстот е објавен на 24.08.2018 година во неделникот „Фокус“ во бројот 1194...

Kако бре на Митко му текнува што треба да се среди во градот а другите градоначалници незнаат што да прават сами со себе

Митко Јанчев – Градоначалник на Општина Кавадарци додаде 3 нови...

Дали имало договор меѓу Груевски и власта, ма не бе ич

ВИЕ ШТО МИСЛИТЕ? ИЛИ СЕГА ЌЕ КАЖЕТЕ ПА ДОБРО ОНИ НАЈДОБРО СИ ЗНААТ