Search
среда 14 ноември 2018
  • :
  • :

Category: Спорт

Урко доби награда од град Скопје

Дејан Митровски – Урко ја доби наградата 13-ти Ноември за особени заслуги во...

РУСКА ШЕМА СО РАТКО КАРПУШОВСКИ ДИРЕКТОР КАЈ САМСОНЕНКО И ДРУГАР НА ФРЕДИ

Hristijan Mickoski е со Johan Tarculovski. пред 20 мин. ·  Со Вардар пораснавме, со Вардар ќе...

Првопласирана екипата на НКБ и Pound for Pound team на Скопје Open 2018 во Бразилска Џиуџицу

На меѓународниот турнир во „Скопје опен 2018“ Нинџуцу клубот Битола и Поунд...

Марко Златановски, на повидок млад талент во мотокрос и ендуро

Марко Златановски, на повидок млад талент во мотокрос и ендуро Секоја...

Ќе прават ли мајмунлаци при изборот на Претседател на ФФМ!?

Mајмунлаците во ФФМ ќе донесат непоправлива штета на мак фудбалот и сигурна...

Скопски клуб ја има најубавата директорка

Освен со добри резултати спортските клубови привлекуваат внимание и со...

За кошаркарска Европа веќе сме северномакедонци иако тоа воопшто не е изгласано

Вака веќе нѐ нарекуваат на најголемиот кошаркарски сајт за Европа. Драги...

ФИЛИП БОЖИНОВСКИ АПСОЛУТЕН БАЛКАНСКИ ПРВАК!!!

На турниот кој се одржа во Охрид за Бразилска Џиуџицу во конкуренција со...

Во Велес се скандираше: Нека разберат клетите Ш…Македонско име нема да загине. Осуда и за ова скандирање од Доказм

FILLOJNE OFENDIMET NDAJ SHQIPTARËVE FILLOJNE OFENDIMET NDAJ SHQIPTARËVE NË VELES Gepostet von infosport.mk am Donnerstag, 24. Mai 2018...

Директорот на ТОТАЛ ТВ за Македонија Никола Тасев го истрча маратонот, 21 км

Gepostet von Nikola Tasev am Sonntag, 6. Mai 2018 Nikola Tasev присуствува на Wizz Air Skopje Marathon / Виз Ер...