Search
среда 14 ноември 2018
  • :
  • :

Неколку денови пред смртта: Последниот разговор на Влатко Илиевски за „1ТВ“ (ВИДЕО)

loading...

vlatkoilievski

Точно една недела, пред веста која ја потресе цела Македонија, пејачот Влатко Илиевски зборуваше за последен пат пред камерата на 1ТВ.

Имено, изминатиот вторник (03.07.2018) во кафулето „Фор“, Илиевски дојде според договореното време.  Расположен за малку дружба со новинарската екипа одлучи да се сними рубриката „Погоди ја песната“.

Последните реакции, насмеани очи, позитивна енергија и смиреност снимени пред камера.

Разговорот што го емитувавме во минутите на „Шоу биз“, може да го погледнете во видеото подолу:

Почивај во мир, Влатче!

ПОЧИВАЈ ВО МИР, ВЛАТЧЕ!#InMemoriam #RIP

Gepostet von Gledy am Samstag, 7. Juli 2018

loading...